SK CZ PL
header images

Bešeňová

Aquapark

Aquapark Thermal Park Bešeňová: Poloha a doprava

GINO PARADISE Bešeňová leží asi 15 kilometrov západne od Liptovského Mikuláša a 12 km východne od Ružomberka, medzi obcami Liptovský Michal a Liptovská Teplá.

Doprava do Bešeňovej autom

Najlepší prístup do aquaparku je z diaľnice D1, odbočka Ivachnová. Z nej vedie priamo cesta do Bešeňovej (vzdialená od diaľnice zhruba 300 metrov). Do Bešeňovej však vedú aj iné cesty, napr.: cesta č.18 z Ružomberka do Liptovského Mikuláša, alebo cesta z kúpeľov Lúčky. Dostať sa do Bešeňovej dá aj z Oravy, na ceste č.584, ktorá vedie zo Zuberca do Liptovského Mikuláša, stačí odbočiť v dedinke Brnice. Aquapark sa nachádza priamo v obci, v jej východnej časti, pri brehu priehradného jazera.  

Doprava do aquaparku vlakom, autobusom, lietadlom

Najbližšia vlaková stanica sa nachádza v susednej obci Liptovská Teplá (2 km), no tam zastavujú prevažne osobné vlaky. Z rýchliku je možné vystúpiť v Ružomberku alebo v Liptovskom Mikuláši, z mesta sa do aquaparku dá dostať prímestskými autobusovými linkami. Avšak, priame autobusové spoje chodia len z Ružomberka. Najbližšie letisko je možné nájsť v Poprade.