SK CZ PL
header images

Bešeňová

Aquapark

GINO PARADISE Bešeňová: Bazény

Termálna voda, ktorá plní bazény v GINO PARADISE Bešeňová, vyviera z hĺbky 1987 metrov. Na povrch sa dostáva s teplotou 60,5 °C a pre potreby aquaparku sa ochladzuje na teploty 26 – 39 °C.

V bazénoch je minerálna voda, ktorá priaznivo pôsobí na ľudské telo

Minerálna voda obsahuje vápnik, sodík, horčík, železo, mangán, draslík, mimoriadne množstvo síranov, bikarbonáty, kysličník uhličitý a veľa ďalších minerálov. Toto zloženie priaznivo pôsobí na ľudské telo, najmä na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, termálna voda lieči aj urologické problémy, má aj priaznivé kozmetické účinky a vďaka lítiu má voda dobrý vplyv aj na ľudskú psychiku. Okrem vody môžete využiť wellness služby poskytované v aquaparku.

Vonkajšie bazény v Bešeňovej

V rokoch 2006 a 2007 boli vonkajšie bazény s geotermálnou vodou obnovené a zrekonštruované, pričom sprístupnené verejnosti už v roku 1993. Teplota vody vo vonkajších bazénoch s termálnou vodou sa pohybuje od 26 – 39 °C. Pre verejnosť je v súčasnosti k dizpozícii 8 vonkajších bazénov s geotermálnou vodou. Šesť bazénov je otvorených celoročne.  Teplota vody vo vonkajších bazénoch s čírou vodou sa pohybuje od 24 – 37 °C. V roku 2008 je k dispozícii pre verejnosť 5 nových bazénov z antikora s čírou ohrievanou vodou. V areáli je možné nájsť olympijský bazén pre plavcov – ŠPORT, so 6 plávacími dráhami, alebo aj menší plavecký bazén (25 metrov dlhý). Päť vonkajších bazénov slúži prevažne na relax. Takým je aj bazén MARA s viacerými atrakciami ako napr. masážne trysky, podvodné ležadlá a lavice.
Obľúbený je aj bazén „divoká rieka“ s 9 zapustenými tryskami, ktoré vytvárajú silný prúd vody.
 Pre najmenších je určený detský bazén s viacerými atrakciami ako napr. striekajúca fontánka a ježko.
Vonku sa nachádza ešte jeden bazén, ktorý je však neplavecký, slúži na dopad z dvoch tobogánov a trojdráhovej šmýkačky.

Vnútorné bazény v aquaparku

Areál bol sprístupnený v roku 2006. Bazény sú otvorené celoročne, sú z nerezu a sú vhodné pre všetky vekové kategórie. Nachádza sa tu veľký relaxačný bazén s toboganom, po jeho obvode je možné nájsť masážne trysky, chrliče a sedacie schody. Bazén je dlhý 43m s prevýšením 4,5m.
Pre tých, ktorí hľadajú relax vo vode je určená fontána - oddychový - whirlpool a malý relaxačný sedací bazén s teplotou vody 36 - 40°C. V bazéne je množstvo vodných atrakcií ako napr.: vzduchová lavica, masážne trysky, chŕliče vody či bublinkovače, a tiež reflektor so Svarovskim kryštálom, ktorý svojim osvetlením dodáva bazénom osobitú atmosféru. Átrium s antikorovými vírivkami pod holým nebom je otvorené celoročne.
Aj vo vnútornom komplexe sa nachádza jeden bazén, ktorý je vyhradený pre deti. Pre tie je v ňom pripravená vodná šmýkačka, vodný hríbik a ježko. Oba bazény pre deti majú mať protišmykové dno.

Zábavno-adrenalínová zóna

Nová celoročne otvorená adrenalínová zóna poskytuje 30m vysokú toboganovú vežu s panoramatickou vyhliadkou a so 6 toboganmi, s celkovou dĺžkou viac ako 1 km, pričom sa tu nachádza najdlhší tobogan na Slovensku. Atmosféru mora a morského príboja vytvára bazén s umelým vlnobitím. Pre deti je určený bazén s hradom, detskými vodnými atrakciami, šmýkačkami, mini-toboganmi, vodnými delami a striekačkami.

 

 

<style>

.parameter{

padding:0;

}

 

.normal{

border: 1px solid #808080;

}

 

h3 {

background-color: #f0f0f0;

font-weight:bold;

padding: 5px;

}

</style>

 

 

2 bazény s tobogánmi

 

typ: otvorený, termálny, zábavný

teplota vody

30 °C

vodné atrakcie: tobogan


4 relaxačné bazény

typ: otvorený, termálny, relaxačný

teplota vody

40 °C

vodné atrakcie: relaxačné sedačky po okrajoch bazénov

 


Detský bazén

typ: krytý, detský

vodné atrakcie: hríbik, detské šmýkačky, vodný ježko


Malý plavecký bazén

typ: otvorený, termálny, plavecký

vodná plocha

180 m²

teplota vody

30 °C

 


Nový antikorový relaxačný bazén

typ: otvorený, relaxačný

teplota vody

38 °C

vodné atrakcie: podvodné ležadlá s tryskami, vodný hríb


Sedací bazén

typ: krytý, sedací (kľudový)

teplota vody

40 °C

vodné atrakcie: masážne chŕliče, masážne trysky, bublinkovače, vzduchová lavica, lavice pod vodou

Reflektor dodáva osobitnú atmosféru osvetlenia bazénov.

 


Termal

typ: otvorený, termálny, plavecký

vodná plocha

840 m²

teplota vody

30 °C


Veľký plavecký bazén

typ: krytý, plavecký

dĺžka

43 m

najväčšia hĺbka

4.5 m

vodné atrakcie: masážne chŕliče, masážne trysky, nerezový tobogán