SK CZ PL
header images

Bešeňová

Aquapark

GINO PARADISE Bešeňová : Aktivity

Okrem historických pamiatok a turistiky, v okolí Bešeňovej je možné si aj zašportovať či už máte radi adrenalín alebo radšej pasívny šport

Vodné športy na Liptovskej Mare

Turisti majú k dispozícii vodné bicykle, surfovanie, jachting a určite by ste si nemali nechať ujsť plavbu vyhliadkovou loďou. Plavba trvá zhruba hodinu a premáva na trase Liptovský Trnovec – kostol Liptovská Mara – Salaš Dechtáre. Obľúbené sú aj vodné skútre, ktoré sa dajú zapožičať, rovnako ako aj člny.
Na Liptovskej Mare je tiež možné potápať sa, najlepšie podmienky pre tento šport sú mesiace máj – jún, keď viditeľnosť dosahuje cca 4-8 m, priemerná viditeľnosť je však okolo 2-4 m.
Liptovská Mara je tiež rajom všetkých rybárov. Lov rýb je povolený od 01. 06. do 15. 03.

Splavovanie riek

Pohodu na vode ponúka aj splavovanie rieky Váh. Splavovanie nie je vôbec náročné a môžu ju absolvovať aj začiatočníci alebo rodiny s deťmi. Za dobrých podmienok je možné raftovať aj na rieke Belá, na Revúcej alebo na samotnom Váhu a jeho prítoku – Bielom Váhu. Váh je splavný od Kráľovej Lehoty. V Liptovskom Mikuláši sa dokonca nachádza aj areál vodného slalomu, v ktorom sa každoročne organizuje tradičný tatranský slalom.   

Kart centrum Liptov

Motokárová hala v Liptovskom Mikuláši v časti Palúdzka je určená najmä pre milovníkov adrenalínu a rýchlej jazdy. Ľudia si motokáry obľúbili najmä pre ich podobnosť s Formulou 1 ale hlavne pre zážitok z jazdy. Motokáry sú zároveň bezpečné. Pri dráhe je odhlučnený bar, kde si môžete pozrieť celý pretek a časomieru a popri tom sa osviežiť.

Adrenalín

Milovníci adrenalínu si na Liptove prídu na svoje. Vďaka Areálu vodných športov v Liptovskom Mikuláši je možné zažiť paraglidingový tamdem, paintballovú bitku, spustiť sa v nafukovacej guli – Zorbing, vypožičať si štvorkolku, trojkolku Trikke, strieľať z luku,  alebo sa naučiť liezť po skalách vďaka horolezeckej škole. V Žiarskej doline je možné zapožičať si horskú kolobežku, v Pavčinej Lehote je zase možné navštíviť horskú letnú bobovú dráhu. Je to najstrmšia bobová dráha na Slovensku. V Liptovskom Mikuláši je možné zase objednať si výlet teplovzdušným balónom.

Cykloturistika

Liptov ponúka výborné podmienky pre cykloturistiku. Obľúbené sú predovšetkým trasy okolo brehu Liptovskej Mary, ale aj po okolitých dedinkách.

Lyžovanie

Okolie GINO PARADISE Bešeňová ponúka bohaté možnosti pre lyžovanie a zimné športy. Zhruba 28 km od Bešeňovej sa nachádza jedno z najväčších lyžiarskych stredísk na Slovensku – Jasná, Nízke Tatry. V lyžiarskom stredisku  je možné zalyžovať si  v oblastiach: Záhradky, Jasná, Otupné. Stredisko Jasná Chopok Sever je prepojené zo strediskom Jasná Chopok Juh (Srdiečko a Kosodrevina).  V strediskách sa okrem 35 km zjazdoviek nachádzajú aj 3 freeride zóny. Usporadúva sa tu aj najväčšie freeride podujatie na Slovensku Jasná Adrenalín.
Dobré podmienky pre lyžovanie je však možné nájsť aj v stredisku Ždiarskej doliny – Dolinky, v lyžiarskom stredisku Ski park Ružomberok, v stredisku podbanské či na Čertovici. Menšie lyžiarske vleky je možné nájsť v strediskách Iľanovo – Košútovo, Pavčina Lehota, Závažná Poruba, Liptovský Ján – Javorovica,...